Obvinění, že se čínští hackeři dostali do počítačů předních amerických médií, dokládá narůstající počet kyberútoků na západní společnosti, vlády i disidenty, které mají původ v Číně, píše server zpravodajské CNN.

Ta se přitom odvolává na nedávnou zprávu, podle které je velká část hackerských útoků vedena právě z Číny.

Podle výzkumu společnosti Akamai Technologies, byla mezi červencem a zářím minulého roku z Číny veden každý třetí ze všech zaznamenaných útoků . Na druhém místě se umístily Spojené státy s 13 procenty útoků a Rusko, ze kterého se vedlo 4,7 procenta útoků.

"Čína je dlouhodobě zodpovědná za velké procento hackerských útoků, a to již od roku 2011," stojí ve zprávě citované CNN, která navíc zaznamenala také vzrůstající počet incidentů spojených s touto asijskou zemí.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.