Zajet si v rámci koncertního turné do Číny je čím dál tím složitější. Po několika koncertech, při kterých západní megahvězdy před publikem prezentovaly „neoficiální“ politické názory , hledají čínské úřady možnosti, jak koncertování v zemi omezit. Podle listu The Guardian v úvahu údajně chvíli připadala i varianta, že by povolení k vystoupení dostali jen hudebníci s vysokoškolským diplomem.

K tvrdší kontrole přiměl úřady loňský koncert Eltona Johna, který vystoupení věnoval čínskému aktivistovi a umělci Aj wej-wejovi. Podle Guardianu později čínští úředníci po zpěvákovi žádali podpis prohlášení, že ho k tomu vedl pouze obdiv umělcova díla, nikoli politických aktivit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.