Benedikt XVI. oznámil, že už nemá dostatek sil pro vykonávání papežského úřadu, a ke konci února se ho proto vzdá. Papež svůj odchod ohlásil osobně během latinského projevu v rámci papežské konzistoře.

"Papež v posledních měsících nabyl dojmu, že mu začalo ubývat sil. Dnes jsme viděli, jak velká ta únava a vyčerpání jsou. Pocit, že nejste schopni zvládat, vést a řídit úřad a řešit úkoly, které před vámi stojí, kvůli nedostatku sil, je pochopitelným důvodem k rezignaci," řekl na mimořádné tiskové konferenci mluvčí Vatikánu Federico Lombardi s tím, že papež později možná odejde do kláštera.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.