Cesta do Vatikánu nebyla pro budoucího papeže vůbec lehká. Joseph Ratzinger se narodil 16. dubna 1927 v hluboce věřící rodině v bavorské vesničce Marktl am Inn. Jako malý chlapec se velmi zajímal o bibli a vůbec všechno, co souviselo s náboženstvím.

Druhá světová válka ale tento zájem nakrátko přerušila. Čtrnáctiletý Joseph se musel zapsat do nacistické mládežnické organizace Hitlerjugend. Později vždy tvrdil, že nebyl jejím aktivním členem. Krátký čas strávil také ve wehrmachtu a americkém zajetí.

Do studia teologie se naplno pustil až po válce. Svého času ho považovali za reformistu, stal se z něho však zarytý konzervativec. Proslavil se hned několika kontroverzními výroky. Ostře kritizoval homosexualitu, odmítal umělé přerušení těhotenství.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.