"Chcete-li sehnat mého kolegu Nicka, jděte v pondělí v šest ráno do posilovny," říká Brian Urich z nadnárodní bezpečnostní firmy Raytheon. Ta vyvinula aplikaci Riot, která o lidech sbírá data ze sociálních sítí.

Je tak schopna díky informacím z Facebooku, Twitteru či Foursquare zjistit, kde se člověk nejčastěji pohybuje, jaké má zájmy, a dokonce se snaží i předpovědět, co bude v budoucnu dělat.

Video s popisem fungování aplikace získal The Guardian. Na něm je vidět, jak jde díky pár klikům získat ucelený obrázek o životě určité osoby.

Brian Urich vysvětluje, že lidé na sociálních sítích často sdílejí fotky. Díky chytrým telefonům s nimi ale zároveň nahrávají data o přesné zeměpisné poloze.

Aplikace Riot tyto fotografie i s informacemi stahuje. Urich se tak o svém kolegovi Nickovi například během pár vteřin dozví, že často navštěvuje Národní park ve Washingtonu a že tam nechodí sám. Na jedné fotografii je vidět s blondýnkou.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.