Od naší zpravodajsky z Bělehradu

V neděli 17. listopadu Kosovo oslaví pět let nezávislosti. Mladý stát uznalo skoro sto států, pořád ale chybí pět členů Evropské unie. Srbsko nezávislost své někdejší provincie pořád odmítá, přestože Brusel podmiňuje zahájení přístupových rozhovorů se Srbskem pokrokem Bělehradu při normalizaci vztahů s Prištinou.

Současný stav dlouhodobě není přínosný ani pro jeden ze států. Brzdí nejen jejich budoucí členství v EU, o které oba státy usilují, ale také život obyčejných lidí na Balkáně.

Přestože mnozí tvrdí, že vztahy mezi Srbskem a Kosovem jsou na dobré cestě. Faktem ale je, že co se týká té nejdůležitější otázky - tedy uznání Kosova ze strany Srbska - neexistuje v současné době žádné řešení přijatelné pro obě strany.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.