Přes 220 tisíc britských lékařů požaduje dvacetiprocentní nárůst cen sladkých limonád, méně fast foodových restaurací u škol nebo úplný zákaz nezdravých jídel v nemocnicích. Opatření mají napomoci tomu, aby se konečně zastavila"epidemie" obezity v zemi.

Právě ta je podle odborníků největší krizí, které Británie čelí v oblasti veřejného zdraví. Podle Lékařské společnosti Academy of Medical Royal Colleges se celé generace Britů stávají obětmi nemocí souvisejících s obezitou. Aby se zdánlivě neřešitelný problém podařilo vyřešit, musí se podle lékařů na změně podílet ministři, firmy i rodiče - by měli změnit své stravovací návyky.

Dosavadní pokusy vlád, jak s obezitou bojovat, jsou podle lékařů nedostatečné a neúčinné - zejména vzhledem k rozsahu problému. V současnosti je totiž v Anglii obézní jeden ze čtyř dospělých, čísla v budoucnu ale pravděpodobně ještě porostou – v roce 2050 by mohlo obezitou trpět na 60 procent mužů, 50 procent žen a až čtvrtina dětí.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.