Poprvé by letos mohla být transplantována nová bionická ruka, které pacientovi umožní skutečně cítit, čeho se dotýká. Vědci si od operace slibují začátek nové generace protéz se "smyslovým vnímáním".

Prvním pacientem, který protézu využívající nejmodernějších technologií dostane, se stane nejmenovaný mladík z Říma. Elektrické rozvody jeho nové paže budou napojeny přímo na nervový systém – lékaři proto doufají, že bude moci ruku nejen ovládat, ale že z ní také bude dostávat informace o tom, čeho se zrovna dotýká.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.