Policejní eskorta přivezla obžalovaného paralympijského vítěze Oscara Pistoriuse k soudu v úterý už před sedmou hodinou ranní. Kvůli obrovskému zájmu médií využili zadní vchod a okna soudní síně byla zevnitř zastíněna, aby fotografové nezískali ani jediný snímek.

První tři řady lavic zaplnili přátelé a příbuzní atleta v čele s jeho otcem Henkem a dlouholetým trenérem Ampiem Louwem. Když Pistorius vyslechl oficiální obžalobu, rozplakal se.

Rodina zastřelené Reevy Steenkampové v soudní síni nebyla. Ve stovky kilometrů vzdáleném městě Port Elizabeth připravovala pohřeb. Devětadvacetiletá modelka bude zpopelněna.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.