Sherry Rahmanová je jednou z předních osobností vládní Pákistánské lidové strany a od listopadu 2011 působí jako velvyslankyně ve Spojených státech. Krátce poté ji dokonce oficiálně přivítala tehdejší ministryně zahraničí USA Hillary Clintonová.

Rok předtím ale v jednom televizním pořadu mluvila o náboženských zákonech a nutnosti reforem, které by se obviněním z rouhání zabývaly.

Právě z rouhačství ji kvůli jejím slovům v talkshow nyní pákistánská policie vyšetřuje. Stejně jako každý, kdo urazí proroka Mohameda nebo jeho učení, i Rahmanová může v případě odsouzení dostat trest smrti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.