Bašár Asad může padnout nebo zůstat. Jiné možnosti nejsou. Přesto, ať už se stane cokoli, Sýrii po dvou letech války, která má podle nejnovějších zpráv až 70 tisíc obětí, nečeká klidný přechod k demokratické vládě.

Země, kterou prezident vedl 13 let, má pevné vládní struktury a stabilní vládnoucí vrstvu – většinou z řady alávitů. Tedy "odnože" šíitského islámu. V Sýrii jsou v menšině, bývají navázáni (nebo tiše podporují) režim a obývají severovýchod země.

Většina scénářů, které naznačují, co se ve zdevastované Sýrii odehraje v následujících měsících a letech, proto vychází právě z role této skupiny obyvatelstva. Ta ve více než dvacetimilionovém národě představuje zhruba 12 procent obyvatelstva.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.