Nový vysokotlaký plynovod Mozart, který by měl propojit českou a rakouskou plynárenskou soustavu, vyjde na dvě až 2,5 miliardy Kč. Novinářům to v úterý řekl Ladislav Dráb, zástupce investora a předseda představenstva společnosti České plynovody ze skupiny CE Group.

"Ke spuštění výstavby by mohlo dojít v průběhu roku 2015. Je to tedy otázka dvou, dvou a půl roku," řekl Dráb.

Projektovaný plynovod by měl propojit český páteřní plynovod se stejně významným plynovodem skupiny OMV v Rakousku s návazností na evropskou dopravní cestu zemního plynu jižní cestou.

Trasa nového plynovodu o průměru 500 mm bude měřit téměř 100 kilometrů, přesně stanovená ale ještě není. Přeprava zemního plynu se podle aktuální situace na trhu předpokládá oběma směry.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku