Cizinci mířící na území Severní Koreje ještě nedávno museli své mobilní telefony odkládat na hranicích a vyzvednout si přístroje mohli zase až na cestě zpátky. Od minulého měsíce si je ale mohou brát s sebou a pronajmout si do nich SIM karty místního operátora Koryolink.

Už několik dní mohou z KLDR také tweetovat, volat přes Skype nebo posílat jedinečné fotky na Instagram. Mezi prvními cizinci, kteří služby vysokorychlostní 3G sítě k připojení na sociální sítě využili, byl fotograf agentura AP David Guttenfelder a šéfka severokorejské kanceláře AP Jean H. Lee.

Na Instagram publikovali fotky severokorejského jídla, opuštěné silnice vedoucí do Pchjongjangu, růžových holínek nebo bílomodrých židlí v dokonale upravené, ale úplně prázdné hotelové restauraci.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.