Indický ministr financí P. Chidambaram ve čtvrtek na zasedání parlamentu představil rozpočet na finanční rok 2013–2014. Vzhledem k "nedávným incidentům", které podle něj na liberální pověst země vrhají temný stín, navrhl i několik možností, jak zlepšit bezpečnost a soběstačnost žen.

Jedním z jeho návrhů je založení první indické banky jen pro ženy, kterou by spravoval stát. Na tento speciální projekt by z rozpočtu prý vymezil 10 miliard rupií (asi 3,59 miliardy korun).

První banka pro ženy má Indkám pomoci při financování. Zároveň díky ní ale budou také vytvořena nová pracovní místa, řekl ministr novinářům.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.