Vzbudit v mladých lidech zájem o katolickou víru je stále složitější i v Evropě, v severním Mexiku poznamenaném válkami drogových kartelů se to potom mnohým kněžím zdá téměř nemožné.

Kněz Humberto Alvarez zjistil, že s tradičními postupy nic nezmůže a rozhodl se proto své mše "zmodernizovat". Každou neděli pořádá speciální mše pro děti, při kterých nosí roucho s velkými obrázky známých superhrdinů a svěcenou vodu mezi ně rozstřikuje dvěma barevnými vodními pistolemi, píše Digital journal.

Sám kněz je přesvědčený, že děti si cestu k víře najdou nejsnáze skrze věci, které ve svém životě obdivují – a může to být klidně Batman se Supermanem a Spidermanem.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.