Saadí Kaddáfí je třetí syn libyjského diktátora Muammara Kaddáfího. Je to mezinárodní playboy a neúspěšný fotbalový hráč, který nikdy nesdílel otcovy sklony preferovat ženské „bodyguardy“. Místo toho svěřil svou důvěru a bezpečí do rukou Garyho Peterse – drobného, vysloužilého australského vojáka. I když ne tak pohledný jako otcovy "Amazonky", které neváhaly pro svého pána ve vypjatých situacích položit i život, byl velmi oddaný ochránce.

Peterse, který nyní bydlí v Cambridge ve státě Ontario v Kanadě, celý rok kanadské úřady prošetřovaly pro jeho spojitost s bývalým libyjským diktátorským režimem. Letos, 29. ledna, imigrační rada rozhodla o jeho deportaci, kvůli tomu, že se Peters údajně páchal zločiny proti lidským právům. Byl obviněn za to, že pomohl Saadímu opustit Libyi. Sám byl postřelen (bez toho, aniž by viděl jakoukoli peněžní odměnu) při tom, když Saadímu asistoval při útěku do Nigeru v průběhu libyjské revoluce v roce 2011.

Peters ale tvrdí, že se vydal do Libye, protože ho tam táhly osobní důvody. I tak to bohužel vypadá, že láska a peníze na něj v blízké budoucnosti nečekají. Saadího bankovní účty byly zmrazeny a komunikace s Petersem se stala sváteční záležitostí, protože za zločiny proti lidským právům jsou oba dva pod dozorem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.