Rebelové bojující proti režimu Bašára Asada ve středu zajali nedaleko Golanských výšin jednadvacet příslušníků mírové mise OSN. Na server YouTube potom nahráli video se vzkazem, že požadují stažení Asadových jednotek z města Džamla, jinak budou se zadrženými „jednat jako se zajatci“.

Ve čtvrtek ale obrátili a do světa poslali nové video, na kterém pracovníky OSN označují za své „hosty“. Konvoj s pomocí prý nezajali, naopak ho zachránili z válečné zóny. Vzkaz nahráli na téže stránky jako ten předchozí, původní zprávu ale mezitím smazali.

"S pomocí boha se nám podařilo zachránit skupinu pracovníků OSN působící v pohraničí poté, co se dostali do středu ostřelování Asadových jednotek," stálo ve čtvrtečním prohlášení rebelů.

"S předchozím prohlášením nemáme nic společného,“ dodávají. Zástupci OSN potvrdili, že se zadrženými mluvili po telefonu a že jsou všichni v pořádku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.