V úterý odpoledne sbor kardinálů v Sixtinské kapli začne rozhodovat o příštím papeži. Benedikt XVI., který se svého úřadu vzdal, mezitím čeká na jejich rozhodnutí v letním sídle.

Jakmile konkláve skončí, přesune se zpátky do Vatikánu, kde pro něj už několik týdnů řemeslníci hned vedle rozlehlých zahrad upravují bývalý klášter Mater Ecclesiae. K malému domku přistaví jen knihovnu pro řádové sestry a kapli.

Své poslední dny před návratem Benedikt XVI. tráví v papežské rezidenci v Castel Gandolfu. Místě, kam posledních čtyři sta let jezdili hlavní představitelé katolické církve na dovolenou a kterému se díky papežovi Janu Pavlovi II. a jeho častým pobytům tady začalo přezdívat "druhý Vatikán".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.