I když se papež František ujal své role se vší vážností, kardinály si stihl získat svým smyslem pro humor. Náhled do stylu nového papeže poskytl americký kardinál Timothy Dolan v rozhovoru s americkými médii. František na přípitek po svém zvolení odpověděl slovy "Nechť vám Bůh odpustí", což kardinály podle Dolana odbouralo. Konkláve papež rozesmál ještě prohlášením, že "v noci bude spát dobře a něco mu říká, že i oni".

Nový papež kardinálům oznámil, že ve čtvrtek dopoledne navštíví emeritního papeže Benedikta XVI. "Vtipkoval, že se musí ještě stavit v hotelu vyzvednout bagáž a zaplatit účty," popsal Dolan pro agenturu Reuters.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.