Prahu nedávno navštívil ředitel pákistánské korporace pro rozvoj turistiky. Jeho cílem bylo nalákat české cestovní kanceláře, aby zvýšily vývoz českých turistů do Pákistánu.

Když jsme zavedli hovor na téma bezpečnosti, neviděl v této otázce problém: "Máme tu a tam problém v Karáčí a pak občas sváry mezi sunnity a šiíty, ale turistů se to netýká, ti jsou u nás v bezpečí," odpověděl Mír Šáchdžahán Ketran.

Podobný pocit má asi i většina Čechů, kteří si do Pákistánu žádají o víza. Hodně oblíbená je trasa přes Írán a Balúčistán do Indie. Tu jedou na kolech, jindy na motorkách. Češi mají zkrátka rádi dobrodružství.

Nic proti tomu, ale tato touha by měla jít ruku v ruce s dokonalou informovaností o stavu věcí v dané oblasti. To, co bylo možné před deseti lety, nemusí být v zvlášť v íránsko-afghánsko-pákistánském pohraničí možné dnes.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.