Neznámí ozbrojenci ve středu zajali dvě České turistky. Ženám do Pákistánu přijely ze sousedního Íránu jako turistky. Je jim kolem 25 let, jedna pochází z Kladenska a druhá z Písecka.

"Jejich hlavní cíl byl, že jely do Indie. V Indii už byla několikrát a vždycky letecky a teď se prostě rozhodly, že pojedou touhle cestou po zemi s tím, že ještě cestovaly po Íránu. Určitě to nebylo nějaké rozhodnutí ze dne na den," řekla Českému rozhlasu sestra jedné z unesených dívek.

Podle ní se obě dívky na cestu dlouho připravovaly, byly ve styku s íránskými úřady i jinými turisty, kteří již podobnou cestu dříve podnikli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.