Motory, které poháněly vesmírnou raketu Saturn V a možná nesly k Měsíci i Neila Armstronga, ležely na dně Atlantického oceánu více než 40 let. Zkorodované motory ve středu z hlubin vylovil miliardář, fanoušek do vesmíru a zakladatel internetového obchodu Amazon.com Jeff Bezos.

Spolu se svými spolupracovníky křižoval moře celé tři týdny, aby motory F-1 ukryté ve zhruba čtyřkilometrové hloubce našli.

"Viděli jsme úžasný podvodní svět - fantastickou zahradu plastik zkroucených motorů F-1, která vypráví příběh o prudkém a plamenném konci těch, co jsou svědky programu Apollo," píše na svém blogu Bezos.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.