Vítězství v grónských parlamentních volbách slaví sociální demokraté a v čele vlády tamní vlády tak poprvé stane žena. Aleqa Hammondová pochází ze skromných poměrů rodiny grónských lovců, a na mužskou společnost je zvyklá. Už v mládí se se svým psím spřežením účastnila závodů v Uummannaqu, jako jediná žena na startovním poli. A dokázala si získat respekt.

Podobné to bylo s její politickou kariérou. Když se v roce 2009 dostala do čela sociálně demokratické strany Siumut (Pokrok), musela se prosadit v uskupení, které desetiletí vedla neměnná garda zkušených politiků.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.