Novou verzi počítačové střílečky Counter Strike vytvořila argentinská firma. Místní varianta je umístěna na Falklandské ostrovy, jimž Argentinci říkají Malvíny, a argentinská "policie" v nich na sporných ostrovech zabíjí britské "teroristy".

Po staletí Argentina tvrdí, že souostroví v jižním Atlantiku, které je pod správou Británie, je součástí argentinského území. Ostrovy se staly v roce 1982 dějištěm války mezi oběma zeměmi, která trvala 74 dní.

Nová verze oblíbené on-line hry se odehrává v alternativním světě, v němž Argentina válku z roku 1982 vyhrála a její policie nyní ostrovy brání před britskými "teroristy".

"Naším záměrem nebylo nikoho urazit. Jen věříme, že tohle pomůže zvýšit povědomí o významné otázce," řekl agentuře AFP Fernando Llorente, mluvčí společnosti Dattatec sídlící v argentinském městě Rosario, která hru vytvořila. "Na náš projekt dostáváme velmi kladné ohlasy," dodal. Zatím se prý do hry zapojilo více než 86 000 hráčů po celém světě.

Hra obsahuje významná místa na hlavním ostrově Falkland včetně hřbitova, pošty, sídla deníku Penguin News a hlavního kostela i banky. Argentinská "policie" zahajuje hru na hřbitově, zatímco Britové začínají z přístavu Port Stanley, jemuž Argentinci říkají Puerto Argentino. A ve hře nechybí ani nápis "Las Malvinas son Argentinas" - Malvíny jsou argentinské.

Související