Sundat nohu z plynu většího zdanění bohatých bude muset francouzský prezident Francois Hollande. Státní rada, která funguje i jako poradní orgán vlády, mu totiž doporučila výrazně změnit původní návrh na zdanění zisků nad milion eur. Místo široce diskutovaných 75 procent by veškeré příjmy boháčů měly podléhat zdanění na maximální úrovni 66,66 procenta. Svým nálezem tak rada "definitivně pohřbila" 75procentní daň, napsal francouzský tisk.

Pokud vláda nepřijme tato doporučení, tak opět hrozí, že návrh neprojde přes francouzskou obdobu českého Ústavního soudu - Ústavní radu. Ta na konci loňského roku označila původní Hollandův návrh za protiústavní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.