"Cigaretové přestávky nahradí pauzy na sledování ovcí," glosoval nedávno francouzský list Figaro záměr pařížské radnice pořídit si na úpravu trávníků živé ovce.

Politici bojující za ekologičtější město se ale odradit nenechali a do 19. arrondissementu skutečně pořídili čtyři živá zvířata.

Starosta Bertrand Delanoë si životní prostředí vytyčil jako jednu ze svých priorit a od roku 2001 například rozšířil cyklostezky nebo rozšířil možnosti půjčování kol. Další etapou v jeho snažení se teď stalo nahrazení hlučných motorových sekaček ovcemi.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.