Marocká tanečnice Karima Mahrúgová, známější pod pseudonymem Ruby, dnes popřela, že by měla v minulosti sex s tehdejším italským premiérem Silviem Berlusconim. Během svého vystoupení před novináři u budovy milánského soudu však přiznala, že v minulosti lhala o svém původu. Proces v mediálně sledované kauze Rubygate, v níž Berlusconi čelí obvinění z placeného pohlavního styku s nezletilou, má pokračovat 22. dubna.

V emotivním prohlášení, které přečetla ze šesti stran papíru, Mahrúgová nařkla vyšetřovatele případu z pokusu o vedení psychologické války vůči své osobě. Média pak zkritizovala za poškozování své pověsti. Nebyla prý prostitutkou ani neměla sex s Berlusconim. "Nemám se zač stydět, ani co skrývat," řekla Mahrúgová.

Aféra Rubygate propukla v roce 2010 a patří v Itálii k mediálně nejsledovanějším. Berlusconi i Mahrúgová popírají obžalobu, že měli pohlavní styk za peníze v době, kdy dívce ještě nebylo 18 let, což je v Itálii trestné. Vyšetřovatelé zároveň tvrdí, že bývalý předseda vlády zneužil své pravomoci, když se intervencí u policie snažil zabránit tomu, aby byla dívka zatčena kvůli podezření z krádeže.

Marocká tanečnice Karima Mahrúgová - RubyMahrúgová byla tanečnicí, která podle obžaloby poskytovala na večírcích v Berlusconiho vile placené sexuální služby. Obvinění z prostituce sice dnes popřela, přiznala však, že se expremiéra pokusila obelhat v otázce svého původu. Tvrdila totiž, že je příbuznou bývalého egyptského prezidenta Husního Mubáraka.

Berlusconi pak hájil svou snahu zabránit jejímu zatčení tak, že chtěl v souvislosti s jejím původem předejít diplomatickému incidentu. "Je mi to líto. Udělala jsem velkou chybu, když jsem tvrdila, že jsem Mubárakovou příbuznou," řekla dnes novinářům a předložila na ukázku jeden ze svých cestovních pasů, do nějž doplnila falešné příjmení Mubáraková.

Proces byl v posledních týdnech několikrát odročen, hlavním důvodem byla Berlusconiho nemoc či jeho přítomnost v parlamentu. Jeho advokáti rovněž podali stížnost na údajnou podjatost milánských soudců.

Soud se koná pro expremiéra v citlivé době povolebních vyjednávání, v nichž se jakožto lídr středopravé koalice opět pokouší získat podíl na vládě a nabízí spolupráci vítězi voleb Pieru Luigimu Bersanimu.

Snaha o zdržování soudního řízení se politikovi může vyplatit. V minulosti už několikrát unikl trestu právě kvůli tomu, že projednávání případů trvalo příliš dlouho, takže byla překročena promlčecí lhůta.

Související