Francouzská tajná služba (DCRI) si poslední měsíc nepočíná zrovna diskrétně. Ve čtvrtek předvolala dobrovolnického administrátora francouzské Wikipedie k výslechu, kde ho údajně žádala o odstranění jednoho z článků v on-line encyklopedii.

Přestože s článkem neměl podle svých slov nic společného, agenti ho opakovaně žádali o jeho smazání. "Když jim řekl, že takto Wikipedia nefunguje, hrozili mu vazbou a obviněním, pokud jejich žádosti nevyhoví," píše britský Guardian, který jako jeden z evropských listů o případu informoval.

 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.