První britská žena-premiérka, baronka Margaret Thatcherová, zemřela v pondělí ráno ve věku 87 let. "Mark a Carol Thatcherovi s velkým smutkem oznamují, že jejich matka baronka Thatcherová poklidně zemřela dnes ráno na následky mrtvice," stálo v prohlášení jejího mluvčího, lorda Bella.

Narodila se v 13. října roku 1925 jako dcera hokynáře ve východní Anglii. I přes skromné zázemí byla na svůj původ hrdá. Studovala chemii na Oxfordu a první politický projev podle oficiální biografie pronesla už ve 20 letech.

V roce 1951 se provdala za Denise Thatchera, budoucího manažera v olejářském průmyslu, o dva roky později mu porodila dvojčata Marka a Carol.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.