Austrálie začíná ztrácet kontrolu nad prudce rostoucím přílivem nelegálních imigrantů, kteří k jejím břehům míří na lodích. V úterý v pravé poledne připlula nikým nezadržená a nepozorovaná loď přeplněná 66 utečenci ze Srí Lanky přímo do rušného obchodního přístavu Geraldton v Západní Austrálii.

Pouhý den poté příslušníci australské pobřežní hlídky za dramatických okolností z rozbouřeného moře zachránili plavidlo s dalšími 64 uprchlíky z jižní Asie v blízkosti australského Vánočního ostrova.

A před 14 dny vlny smetly a usmrtily malého chlapce a těhotnou ženu, pravděpodobně z Afghánistánu, jen krátce poté, co jejich loď byla zadržena australským válečným plavidlem.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.