Americký prezident Barack Obama a jeho choť Michelle loni vydělali 608 611 dolarů (asi 12 milionů Kč), což je o pětinu méně než v předchozím roce, ale také zaplatili nižší daně. Z daňového přiznání prvního páru USA, zveřejněného Bílým domem, také vyplývá, že Obamovi věnovali čtvrtinu svých příjmů na charitu, což je i v amerických poměrech vysoce nadprůměrný počin.

Předloni si Obamovi vydělali skoro 790 000 dolarů (tehdy asi 15 milionů korun) a při sazbě 20,5 procenta zaplatili na daních 162 074 dolarů. Tentokrát loňské příjmy zdanili sazbou 18,5 procenta, čili na daních odvedli 112 214 dolarů. Dalších 29 450 dolarů odvedli státu Illinois.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.