Jihokorejský rapper PSY doufá, že svou novou písní Gentleman udělá radost i Severokorejcům. Lituje prý napětí, které v současnosti ve zvýšené míře vládne mezi oběma korejskými státy. Za svou práci označil rapper, který se loni celosvětově proslavil písničkou Gangnam Style, "rozesmívání lidí" – včetně Severokorejců.

"Je to tragédie. Jsme jediné dvě země, které jsou teď rozděleny," řekl PSY na tiskové konferenci před obřím koncertem, na němž v sobotu představí singl Gentleman. "Doufám, že můj Gangnam Style, můj Gentleman, má hudební videa a moje choreografie si užijí i Severokorejci."

Obě země Korejského poloostrova od války v letech 1950 až 1953 nikdy neuzavřely příměří. Zvláště v posledních týdnech se jejich nezřídka napjaté vztahy ještě vyhrotily, když KLDR pohrozila jaderným útokem na svého jižního souseda i jeho blízkého spojence Spojené státy.

Sobotnímu vystoupení svérázného rappera na stadiónu Sangam v Soulu přihlíželo přes 50 tisíc lidí. V přímém přenosu ho do celého světa nabídl internetový kanál YouTube. Píseň Gentleman, která je vrcholem představení, byla oficiálně zveřejněna již v pátek, a to ve 119 zemích.

Rapper PSY chce novou písní rozesmát fanoušky. Nezapomíná ani na Severokorejce
PSY a jeho klip Gentleman

Videoklip Gangnam Style byl poprvé na webu zveřejněn 15. července minulého roku a stal se nejsledovanějším videem na YouTube, když překonal už 1,5 miliardy zhlédnutí. Doprovázejí ho bláznivé pohyby připomínající jízdu na koni.

Stejný choreograf připravil i taneční prvky k songu Gentleman. Zpěvák přiznává, že obrovský úspěch jeho předchozího singlu zvýšil tlak, který cítí, i přes to se však prý snaží zůstávat věrný sobě a svým korejským kořenům.