V západomexickém státě Michoacán existuje zhruba třítisícové město Nueva Jerusalén (Nový Jeruzalém). Svou velikostí ani polohou není nijak výjimečné, přesto se už několikrát ocitlo na stránkách světových deníků.

Je to totiž město, kde se všichni bojí konce světa. Proto se hodně modlí, protože kdo se modlí a žije tady, ten konec světa – na rozdíl od zbytku planety – přežije. Tedy alespoň se to říká, aby zde lidé chtěli žít.

Necelé tři tisíce lidí si z Nového Jeruzaléma skutečně udělaly nový domov. Za uniknutí apokalypse se ale platí: fotbal je zakázaný, dívky nesmějí randit s chlapci a teoreticky by tu neměla být ani televize nebo rozhlas.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.