Už třetí rok v řadě se v Afghánistánu zvyšuje produkce opia, a to i přes desetiletou snahu mezinárodního společenství o snižování rozlohy makových polí. OSN je zneklidněno i z toho důvodu, že produkce opia by se po odchodu mezinárodních jednotek ze země v roce 2014 stala hlavní ekonomickou aktivitou státu, píše New York Times.

Pěstování máku se dramaticky zvyšuje zejména v jihoafghánských oblastech, které jsou centrem islamistického hnutí Tálibán. Tento trend je zvlášť patrný v regionech, odkud se nedávno stáhly mezinárodní bojové jednotky, které mají zemi do konce roku 2014 postupně zcela opustit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.