Až sto šedesát lidí bylo pravděpodobně zraněno při výbuchu v továrně na hnojiva ve městě West v americkém Texasu, o život přišlo až 15 lidí.

Ve městě přitom žije početná komunita potomků českých přistěhovalců. Mezi zasahujícími hasiči byl i místní starosta Tommy Muska, který vyzval obyvatele města, aby raději nevycházeli ze svých domů.

Jak uvedl na svolané tiskové konferenci policejní mluvčí z nedalekého městečka Waco William Patrick Swanton, záchranáři našli pohřešovaného strážníka, který působí také jako hasič. Stále ale pátrají po třech až čtyřech hasičích.

O zástupcích továrny nemají prý policisté žádné zprávy. Nevědí ani, kde je ředitel továrny a zda o výbuchu vůbec ví. Podle nich ale pravděpodobně žije někde ve městě West. "Stále nevíme, jak to vypadalo v té továrně před výbuchem," připustil Swanton.

Případy rabování

Ohlásil také, že policisté evidují několik případů rabování, kterého se prý dopouštějí "lidé z ulice".

Vědí prý i o možnosti opětovného vznícení v areálu továrny. "Víme, co tam je...  Myslím ale, že je to pod kontrolou," dodal.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.