Jihokorejská televize KBS oznámila, že nebude vysílat nový videoklip Gentleman, který představil světoznámý rapper PSY. 

Důvodem je podle společnosti skutečnost, že zpěvák a tanečník, ničí ve videonahrávce veřejný majetek. Napjatě očekávaný videoklip Gentleman totiž začíná scénou, na níž svérázný hudebník nakopne dopravní kužel s nápisem "parkování zakázáno".

Státem dotovaná společnost KBS sdělila, že tato scéna nesplňuje normy veřejnoprávní televize, protože může podněcovat k porušování veřejného pořádku a dávat špatný příklad mladým divákům.

Mluvčí KBS také připomněl, že televize již v minulosti z podobných důvodů zakázala jiná videa.

Světovou slávu přinesl rapperovi PSY klip Gangnam Style, který byl poprvé na webu zveřejněn 15. července minulého roku a stal se nejsledovanějším videem na YouTube, když překonal už 1,5 miliardy zhlédnutí.

Videoklip Gentleman, kterému připravil taneční prvky stejný choreograf jako hitu Gangnam Style, byl představen na serveru YouTube minulý týden a také již od začátku láme divácké rekordy.

Sobotnímu vystoupení svérázného rappera na stadiónu Sangam v Soulu přihlíželo přes 50 tisíc lidí. V přímém přenosu ho do celého světa nabídl internetový kanál YouTube. Píseň Gentleman, která je vrcholem představení, byla oficiálně zveřejněna již v pátek, a to ve 119 zemích.

Zpěvák přiznává, že obrovský úspěch jeho předchozího singlu zvýšil tlak, který cítí, i přes to se však prý snaží zůstávat věrný sobě a svým korejským kořenům.

Jihokorejský rapper doufá, že svou novou písní Gentleman udělá radost i Severokorejcům. Lituje prý napětí, které v současnosti ve zvýšené míře vládne mezi oběma korejskými státy.

Video
Související