Tři nejvyšší manažeři společnosti Google Larry Page, Sergey Brin a Eric Schmidt už vlastní kromě dalších i tryskáče Boeing 757 a Boeing 767. Nyní s nimi budou moci přistávat na vlastní ranveji na letišti v San José.

Rada města San José v Kalifornii tento týden rozhodla o postavení nového terminálu na místním letišti. Postaví ho společnost Signature Flight Support a stát bude 82 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,6 miliardy korun.

Téměř třicetiakrový prostor v západní části letiště nebude veřejný, přístup tam budou mít jen soukromí vlastníci letadel. Největším nájemcem bude společnost Google, podle titulu San Jose Mercury News budou její manažeři využívat pět ze sedmi nových hangárů.

Vizualizace nového terminálu v San José, který má sloužit společnosti Google

Městská rada schválila padesátiletou nájemní smlouvu se společností Signature Flight Support většinou hlasů. Proti stavbě byl jediný radní, Pierluigi Oliverio. Namítl, že jsou jiné cesty, jak pomoci městskému letišti od krachu, než vyrušování obyvatel dalšími lety. Letiště totiž i přes svou strategickou polohu v Silicon Valley není mezi cestujícími příliš oblíbené a potýká se s finančními problémy. Za nový terminál by dostávalo tři miliony dolarů na nájemném.

Tryskáče Googlu jsou nyní zaparkované v areálu Moffett Field, který patří NASA, ale smlouva jim bude brzy končit. Nabídku Googlu na rekonstrukci hangáru, ve kterém letadla aktuálně mají, úřady neschválily.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.