Šokující video, na němž jsou vidět asi pětiletí chlapci, jak střílejí z celé škály smrtících zbraní ve výcvikovém táboře teroristů, zveřejnila na internetu islamistická skupina působící v Pákistánu a v Afghánistánu. Informuje o tom britský list The Daily Telegraph.

Na videu je vidět asi dvacítka hochů oblečených v tradičním oděvu šalvar kamíz, jak srovnaní v úhledných řadách pálí z pistolí, kalašnikovů i těžkých kulometů. Výcvikový tábor se zřejmě nachází v neklidném kmenovém území Vazíristán na severozápadě Pákistánu.

Na záběrech je patrné, jak pro mnohé z chlapců s nevinnými, dětskými tvářičkami je zpětný ráz zbraní příliš silný. Někteří z nich při palbě výkřiky chválí Alláha.

Britský list The Express si všímá, že tváře jistých mladíků jsou na videu rozmazané způsobem, který Tálibán používá, když publikuje záběry budoucích sebevražedných atentátníků.

Podívejte se, jak vypadá výcvik malých islamistů:

Podle deníku The Daily Mail jsou těmto budoucím bojovníkům od mladého věku vymývány mozky, aby byli později použitelní jako sebevražední atentátníci pro svatou válku proti Západu. Mnozí z nich jsou údajně syny "mučedníků", kteří se mají vydat na stejnou cestu smrti jako jejich otcové.

Nahrávku nazvanou Little Commandos (Malí členové komanda) zveřejnila na internetu podle všeho Islámská strana Východního Turkestánu, která má základny v pákistánském Vazíristánu.

Předpokládá se, že organizace poskytuje teroristický výcvik pro ozbrojence, kteří pak podporují Tálibán při jeho útocích na území sousedního Afghánistánu, píše The Daily Telegraph.

The Daily Mail podotýká, že jde o organizaci odpovědnou za stovky teroristických činů po celém světě v uplynulých 20 letech. Usiluje prý o vytvoření fundamentalistického muslimského státu, v němž by platil stejně přísný výklad islámského práva jako v Afghánistánu za vlády Tálibánu.

Související