Loňský čistý zisk byl ovlivněn zaúčtováním odložené daně. Zisk před zdaněním dosáhl 5,66 miliardy korun, tedy přibližně stejně jako v roce 2011. Tržby přepravce plynu se každoročně pohybují okolo deseti miliard korun.

Společnost Net4Gas tak představuje nevěstu s atraktivním věnem. Tomu odpovídá i cena 1,6 miliardy eur (41 miliardy korun), kterou za ni v březnu nabídlo vítězné konsorcium tvořené německou pojišťovnou Allianz a kanadským fondem Borealis Infrastructure. Transakce má být dokončena v nejbližších měsících po obdržení souhlasu antimonopolních orgánů.

Prodávajícím je německý koncern RWE, který vlastnil české plynovody od jejich privatizace v květnu 2002. Původně byly součástí podniku Transgas, později je RWE s ohledem na legislativní požadavky Evropské unie vyčlenilo do samostatné firmy. Tu se rozhodlo vedení koncernu v loňském roce prodat, aby získalo peníze za snížení dluhu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Komentáře ke článku