Tři dodávky masa infikované salmonelou se dostaly z České republiky a Slovenska do zpracovatelských závodů v polské Haliči, jak informoval v pátek zpravodaj RMF 24. Většina masa pocházela z Česka, první vážila skoro 16 tun, druhá přes 17. Třetí dávka ze Slovenska obsahovala 233 kilogramů masa. Tuny drůbežího masa se salmonelózou se dostaly na pulty polských obchodů, odkud byly následně vyřazeny.

Polská kontrola provedená po porážce ukázala přítomnost salmonely ve slepičím mase. Část nakažených slepic byla zajištěna ještě ve skladu ve městě Gdyně na severu Polska, zbytek kontaminovaného masa byl stažen z trhu v Polsku i v zahraničí.

Redakce IHNED.cz zkoušela reakci Státní zemědělské a potravinářské inspekce, zatím bezvýsledně.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.