V pondělí vyšel v rakouském listu Profil rozhovor s Milošem Zemanem. Český prezident se v něm věnuje i tématům, která většinou spolehlivě „popíchnou“ českou veřejnost, tedy odsunu sudetských Němců i Evropské unii.

"Miloš Zeman je i tady známý pro své bonmoty a některé výroky," řekla v rozhovoru pro IHNED.cz novinářka rakouského listu Kurier Jana Patsch s tím, že sudetoněmecké téma v Rakousku emoce nevyvolalo a Zemanova návštěva byla celkově považována za "korektní".

V pondělí vyšlo interview v časopise Profil. Evropské unii v něm Miloš Zeman vytkl mírnost k teroristům nebo řekl, že většina sudetských Němců podle něj nebyla demokratická. Jsou na tato vyjádření nějaké odezvy?

Na dnešní rozhovor ani ne. Miloš Zeman dal celkem tři rozhovory: jeden pro APA, ještě předtím, než přijel, potom pro Kurier a třetí právě pro Profil – ten vyšel dnes. Pan Zeman je pro své bonmoty známý i tady, takže ani vyjádření podobná těm o Temelínu nebo sudetských Němcích nikoho moc nepřekvapila. A navíc se objevila už v předešlých interview.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.