Korunní princ Willem-Alexander v úterý vystřídá svou matku, dosavadní královnu Beatrix, a stane se prvním mužem na nizozemském trůně od roku 1890. Beatrix abdikovala po 33 letech vlády, během níž se stala jedním z nejvlivnějších a nejoblíbenějších panovníků moderního Nizozemska.

Pětasedmdesátiletá Beatrix podepsala krátce po desáté hodině dopoledne v královském paláci v Amsterodamu abdikační listiny. Willem-Alexander bude na trůn uveden odpoledne, a to v sousedním gotickém chrámu Nieuwe Kerk. Složí přísahu během ceremonie, jíž se vedle oficiálních hostí zúčastní poslanci obou komor parlamentu.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.