Čína si pomocí průmyslové špionáže obstarává technologie pro modernizaci armády. Podle výroční zprávy, kterou v pondělí vydalo americké ministerstvo obrany, mířily loni počítačové útoky organizované vládou v Pekingu a čínskou armádou i na federální úřady USA.

Podle agentury AP tak Pentagon stupňuje svá obvinění o využívání počítačové špionáže ze strany Číny. Dosud na to upozorňovali někteří zástupci americké vlády a soukromí odborníci na počítačovou bezpečnost.

V únoru například firma Mandiant obvinila tajnou jednotku čínské armády působící v Šanghaji, že za několik let zorganizovala kybernetické útoky proti 140 společnostem, většinou americkým.

"Mnoho počítačových systémů ve světě, včetně těch, které patří americké vládě, bylo loni narušeno. Některé z těchto případů se dají připsat přímo čínské vládě a armádě," stojí ve zprávě Pentagonu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.