Syrští povstalci bojující proti režimu prezidenta Bašára Asada mohli v Sýrii použít nervový plyn sarin. V televizním rozhovoru to  uvedla členka nezávislé vyšetřovací komise OSN Carla Del Ponteová.

Diskuse kolem toho, kdo – ale také zda vůbec – chemické zbraně v Sýrii použil, je přesto stále zmatená. Komise, jejíž je Del Ponteová členkou, totiž v pondělním prohlášení její slova nepotvrdila, stejné stanovisko zaujaly i Spojené státy, které údajně "nemají informaci, že by povstalci byli schopni nebo měli v úmyslu použít sarin".

V prohlášení vyšetřovací komise OSN uvedla, že komise zatím "nedospěla k závěrům, které by potvrdily použití chemických zbraní stranami syrského konfliktu". Stručnost textu svědčí o tom, že komisi výrok Del Ponteové zaskočil. V rozhovoru totiž naznačila pravý opak.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.