Největší zbrojařský kontrakt v australské historii má udržet na nohou státem vlastněné loděnice ASC s 2400 zaměstnanci. Levicová vláda labouristické premiérky Julie Gillardové zveřejnila na konci minulého týdne Bílou knihu, strategický obranný dokument země, který počítá i s nákupem tuctu modernizovaných ponorek třídy Collins. Celý projekt vyjde vládu na astronomickou částku 36 miliard australských dolarů (724 miliard korun).

Spočítal to Australský institut pro strategickou politiku (ASPI). "Austrálie si vybudovala silný loďařský průmysl a stavba 12 nových ponorek Collins nám umožní ho dále rozvíjet," prohlásil v reakci na vládní dokument šéf ASC Steve Ludlam.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.