Charles Ramsey se od chvíle, kdy první ženě pomohl dostat se na svobodu, stal v USA nejvyhledávanější osobou. Jeden z jeho prvních rozhovorů pro místní televizní stanice se společně s dalšími dostal rychle na internetový videoportál Youtube, kde jej zhlédlo už několik milionů uživatelů.

Na videa nadšeně odkazují také uživatelé sociálních sítí.

Zachránce tří unesených žen, které v Clevelandu v americkém státě Ohio před zhruba deseti lety záhadně zmizely, se v průběhu několika hodin stal mediální hvězdou. Charlesi Ramseyovi v tom pomáhá při jeho velmi hovorové mluvě i vrozená žoviálnost a naprostá otevřenost.

Populární zpravodajský blog The Daily Caller, který se přitom zabývá spíše vrcholnou politikou ve Washingtonu, jej označil za "nového hrdinu USA".

Svým vzezřením by tomu ale byl asi čtyřicetiletý černoch s dredy, zkaženými zuby a umaštěným bílým tričkem velmi vzdálen, nebýt toho, že v úterý náhodně slyšel křik ze sousedního domu a prokopl spodní část dveří, aby pomohl první ze zajatkyň se dostat ven.

Jeho důraz na "bro" pro téměř spolknuté "brother" (tedy "brácho" nebo "vole") a originální hlášky jako: "Vžij se do jejích kecek", kterou reagoval na dotaz policie, zda zachráněna žena nepotřebuje sanitku, se okamžitě dostaly do nejrůznějších videosmyček a dokonce se staly podkladem i pro rapovou hudbu.

Ramsey ale v pozdějším rozhovoru pro televizní stanici WKYC mediální auru skromně odmítnul. "Já o to ani nestojím," řekl Ramsey ohledně pozornosti, která se na něj stočila. "Pořád všude slyším, že jsem hrdina. Dovolte mi, abych vám něco řekl, jsem Američan a jsem lidská bytost. Úplně stejně jako vy. Vydělávám si na živobytí. Tam byla žena v nesnázích, tak proč se otočit zády?"

"Charles Ramsey prezidentem"

Několikrát se Ramsey zmínil o tom, že byl před záchranným zásahem zrovna vytržen od konzumace něčeho z McDonald's, čehož si firma už všimla a krátkou textovou zprávou na Twitteru vyzdvihla jeho čin s příslibem, že ho bude kontaktovat.

Na svém facebookovém účtu jej pochválila i restaurace, v níž pracuje: "Jsme nesmírně hrdí na svého zaměstnance. Je to opravdový hrdina Clevelandu". Jedna z prvních reakcí uživatelů sociálního portálu pak byla: "Zaslouží si zvýšení platu".

Na Facebooku také již vznikla stránka: "Charles Ramsey prezidentem", kterou podpořily desítky lidí.

Související