Virtuální tank z populární počítačové hry je hlavním tématem příběhu, který začal v únoru letošního roku. Třicetiletý běloruský voják zjistil, že se mu kdosi naboural do e-mailové schránky a dostal se i k přístupovým údajům do jeho oblíbené hry World of Tanks, do níž investoval ekvivalent několika set korun.

Tím ale zločin neskončil. V samotné hře mu pak pachatel ukradl i virtuální tank. Poškozený neváhal a celou věc běžel nahlásit na policii.

Po ukradeném virtuálním tanku pátrali běloruští policisté dva týdny. Nakonec pachatele dopadli a tank vrátili právoplatnému majiteli.

Během vyšetřování policie vypátrala, že cizí virtuální obrněnec využívá jistý školák, kterému ho prodal spolužák za desetinu pořizovací hodnoty.

"Odhalili jsme osobu podezřelou ze spáchání krádeže tanku patřícího účastníkovi virtuální hry," citovala agentura Interfax vitebské specialisty pro boj s kriminalitou ve sféře vyspělých technologií. Podezřelým je místní patnáctiletý školák, takže postih spíše hrozí jeho rodičům, kteří zřejmě budou muset zaplatit pokutu.

Podle běloruského tisku nejde o první případ svého druhu. Loni stihli zloději na síti rozebrat virtuální tanky na součástky a prodat dále dřív, než se muži zákona na informační dálnici rozkoukali.

World of Tanks podle výrobce hraje už více než 50 milionů hráčů. Základní verze hry je zdarma, ale postup na další příčky vyžaduje investice.

Související