Stavební firma zničila buldozery jednu z největších mayských pyramid ve středoamerickém státě Belize. Rozdrcený kámen ze stavby staré nejméně 2300 let použila při budování silnice.

Šéf Archeologického ústavu v Belize Jaime Awe v pondělí řekl, že na zničení komplexu Nohmul v severní části státu se přišlo minulý týden. Památka ležící nedaleko hranic s Mexikem přitom patřila mezi nejvýznamnější v zemi.

"Mám pocit naprosté nevíry nad ignorancí a necitlivostí... s níž byli schopni tohle použít pro vysypání silničního podloží," řekl Awe. "Je to jako rána do žaludku, stejně příšerné."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.