Západoafrická Ghana postupuje ke svému vesmírnému programu malými krůčky. Zatím se univerzitním studentům podařilo do výšky 165 metrů poslat model satelitu, jako "pohon" přitom sloužil balon.

V rychle se rozvíjející zemi to ale odvážní organizátoři středeční akce – kteří mimochodem nedávno rozjeli Ghanské vesmírné a technologické centrum –, vidí jako známku toho, že se v budoucnu dočkají větších úspěchů.

"Doufáme, že tato praktická demonstrace toho, co dokážou studenti vytvořit, v nich vzbudí větší zájem, kreativitu i přesvědčení, že jednou sestrojí skutečný satelit, který bude obíhat kolem Země," doufá Prosper Kofi Ashilevi, ředitel vesmírného centra, které nedávno oslavilo své první narozeniny.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.