V provincii S'-čchuan na jihozápadě Číny pravděpodobně vyroste nevyšší hráz světa. Se svými 314 metry bude zadržovat vodu pro elektrárnu Šuang-ťiang-kchou na řece Dadu.

Projekt za téměř tři miliardy liber (92 miliard korun) by měla státní Guodian Group dokončit do deseti let, píše server HydroWorld.com.

Přehrada bude výrazně vyšší než hráz u přehrady Tři soutěsky, která měří "jen" 185 metrů, a překoná i dosavadního rekordmana co do výše hrází, Nureckou přehradu v Tádžikistánu. Na třetí místo po svém dokončení odsune také "krajana" – 292 metrů vysokou přehradu Siao-wan na řece Mekong.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.